четвер, 20 березня 2014 р.

Душі аптека – бібліотека

         Історія бібліотеки села Кам’янка почалася далекого 1953 року, коли була відкрита сільська бібліотека колгоспу «Червоний прикордонник». Бібліотека на той час налічувала близько трьох сотень примірників. У витоків бібліотечної справи були такі бібліотечні працівники Осипчук Марія, Майгун Тетяна, Вакулін Марія, Мидловець Марія, Осипчук Любов, Ничипорчук Надія
.
         А з яким ентузіазмом, натхненням читали книги тодішні жителі села Кам’янка. Бібліотекар був жаданим скрізь – чи то на тваринницькій фермі, чи то на колгоспному полі. У 1978 році бібліотека увійшла до складу Олевської Централізованої бібліотечної системи. І почався новий період – розквіт бібліотеки. Скільки за цей період надійшло книг. А яка періодика надходила до бібліотеки. На даний час фонд бібліотеки налічує 8 527 книг та 8 періодичних видань. Бібліотека обслуговує 510 користувачів, із яких 121 – дитячі користувачі.
У 2011 році наша книгозбірня стала фіналістом другого раунду у рамках конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг із використанням вільного доступу до інтернету», який проводиться згідно з програмою «Бібліоміст». Завдяки цьому бібліотека отримала 2 комп’ютери, навушники, веб-камери та комплект периферійного обладнання. У декого з жителів може скластися враження, що в обов’язки бібліотекара входить лише запропонувати книгу, порадити те чи інше видання. Але це зовсім не так. Бібліотекарі проводять багато масових міроприємств і міроприємств, які не входять до їхніх службових обов’язків.
Це і створення краєзнавчого музею села, поповнення його новими експонатами, благоустрій села. Бібліотека тісно співпрацює з сільською Радою, Будинком культури, дитячим садочком «Світлячок», школою. Книгозбірня активно готується до 200-літнього ювілею від дня народження Т. Г. Шевченка. Бібліотека є активним учасником святкування Дня села: «Моє  село – моя родина».


Наша бібліотека має свій блог «Бібліоскарбничка». Тож неодмінно відвідуйте його і відвідайте бібліотеку, адже бібліотека – душі аптека. Ласкаво просимо! До нових зустрічей.


Немає коментарів:

Дописати коментар